סגנון אקלקטי

כמה פעמים בחייכם הבוגרים נשאלתם מה סגנון העיצוב שלכם? לאיזה סטייל אתם מתחברים? האם הוא כפרי או מודרני, הייטקיסטי או קלאסי? ואולי הוא בכלל שילוב של מגוון סגנונות

בעולם עיצוב הבית קיימים סגנונות רבים, החל מהסגנון הכפרי, הקלאסי והמודרני, ועד השכיחים פחות – כמו האסייתי, הרטרו, או השיקי ורבים אחרים. לאורך השנים, התפתחו סגנונות עיצוב שונים, בהשראת הסגנונות הקודמים. שינוי בצרכים, בטעמי האוכלוסייה ובטכנולוגיה, הובילו גם הם להתפתחות מגוון סגנונות עיצוב חדשים. כיום, עם הרצון לעיצוב פרקטי ובר השגה, הנותן ביטוי לאמירה של דיירי הבית, התפתח הסגנון האקלקטי. מהו סגנון אקלקטי?

סגנון העיצוב האקלקטי הוא אוסף של סגנונות, המאגד רהיטים וחפצים, חדשים וישנים, בשילוב של חומרים מנוגדים וללא אחידות מופתית. סגנון זה מאפשר לכם להטביע את חותמכם בבית שלכם, העיצוב מספר את הסיפור שלכם. בדרך זו, כל בית לא דומה למשנהו, כל דירה תהיה שונה משכנתה ואתם תוכלו לעצב את ביתכם באופן הייחודי לכם ורק לכם.

אם החלטתם לעצב לבד, אל תטעו ותחשבו כי העמדת הריהוט, התאורה והטקסטיל נעשית ללא מחשבה תחילה. גם בסגנון זה חשוב ליישם את הטיפים המקצועיים המוצגים לפניכם:

עשו סדר ברהיטים – היפרדו מסטים, החליטו מהם הרהיטים שנשארים ומאילו אתם נפרדים. תוכלו לחדש רהיטים קיימים, להחיות אותם בצבעים שונים או אפילו להסב אותם לשימוש אחר. השאירו רהיטים בעלי ערך סנטימנטלי עבורכם ועבור משפחתכם.

מצאו השראה – שוטטו באתרים (כמו פינטרסט) וחפשו תמונות שעושות לכם טוב על הנשמה, התחברו לאהבות שלכם, לתחביבים, לסיפור המשפחתי שלכם. לכל אחד ואחת מאיתנו יש השראה, כל שנדרש מאיתנו הוא למצוא אותה.

שמרו על איזון ומידתיות –  בכמות ובגודל הרהיטים. התאימו את מידותיהם לחלל כך שלא יראה עמוס ומבולגן. אם החלטתם לצבוע קירות, צבעו קיר אחד או שניים (תלוי בגודל ובפריסת החלל), אליהם תפנו את מירב תשומת הלב, כאלו שיעשו wow  לבית. נסו לשלב את הרהיטים במידתיות, אל תגזימו לכיוון אחד או אחר והימנעו מיצירת ערבוביה מיותרת שתראה כמו קרנבל.

שלבו בעיצוב חומרים מנוגדים – כמו שבזוגיות ניגודים משלימים נהדר, כך גם בעיצוב. חומרים מנוגדים כמו בטון ועץ או מתכת ועץ יכולים ליצור הרמוניה נעימה. חומרים המשדרים קור (ברזל, אלומיניום, זכוכית ובטון) עם חומרים המשדרים חום (עץ, אבן וטקסטיל) יבטיחו לכם ויזואליות והרגשה נהדרת.

שלבו צבעים – בחירת הצבעים היא שתקבע את האווירה הייחודית אותה תרצו ליצור בכל חלל. לכל צבע וגוון יש משמעות אנרגטית מסוימת ועל כן חשוב להקדיש לכך זמן מחשבה. זכרו הצבעים הקרים הם כחול, ירוק, סגול, הצבעים החמים הם צהוב, אדום, כתום והצבעים הנייטרלים הם לבן, שחור, אפור. שילוב בין משפחות הצבעים השונות יכניס טוויסט עיצובי ויתרום לרעננות ויופי.

צרו את הסגנון האישי שלכם – הישענו על אוסף הזיכרונות והחוויות המשפחתיות שלכם, אבזרו את הבית באקססוריז המתחברים להשראה ולפלטת הצבעים שבחרתם. חשבו מהו הסיפור אותו תרצו לספר דרך העיצוב, כך שהבית שלכם יקבל משמעות ולא יראה כמו עוד בית של השכן.

השקיעו מחשבה בתוצאה -  נסו לדמיין את התוצאה הסופית שתרצו לקבל, כזו שתגרום לזרימה טבעית בבית, שתענה על הצורך הפונקציונאלי שלכם  בסיכומו של דבר תשדרג את הגדרת הבית מ האוס ל הום