לעצב את מטבח החלומות

המטבח הינו לב ליבו של הבית, מרכז את כל בני הבית ומהווה נקודת מפגש. כיום המטבח משמש לא רק לבישול ואכילה אלא מהווה חלל אירוח חשוב בבית. מקום ישיבה של בני המשפחה, הכנת שיעורי בית ואפילו עבודה. אם בעבר המטבח היה סגור כחדר נפרד, כיום המטבח פתוח ושותף לחלל הציבורי, ומשתלב עם סגנון הבית.

עיצוב המטבח לרוב דורש השקעה יחסית גבוהה, אך חד פעמית לתקופה ארוכה (לפחות 10-15 שנים) ומהווה נתח השקעה גבוה בבית.

לכן, כשאתם בוחרים לשפץ את המטבח שלכם, כדאי ושווה להשקיע במטבח שיענה על הצרכים העיצוביים והפונקציונאליים שלכם. 

לפניכם 10 טיפים לעיצוב המטבח:

התאימו את המטבח לסגנון החיים שלכם - כתבו מה ההרגלים שלכם, מי הם המשתמשים העיקרים במטבח, האם אתם נוהגים לארח וכמה, האם אתם מאפסנים גם עטים, ניירת וספרי בישול.... כל זאת על מנת לתת מענה לצרכים שלכם במטבח החדש.

חשוב שיהיה נוח לעבוד במטבח - התחשבו במשתמשי המטבח, פרגנו להם (או לכם) במשטחי עבודה גדולים (בעיקר בין הכיור לכיריים), במגירות נשלפות ובמעברים נוחים. כך האוכל ייצא יותר טעים!

מטבח מואר - תכננו סוגי תאורה שונים: תאורה כללית לכל המטבח, ותאורת עבודה ממוקדת מעל משטחי העבודה. אם החלטתם על דלפק או אי בנוסף, הקצו להם תאורה נפרדת. 

איכות החומרים משמעה פרקטיות - היו מודעים לחומרים השונים, ליתרונות ולחסרונות שלהם, ובחרו באופציה הטובה עבורכם (והנכונה לתקציב שלכם). קחו   בחשבון מי הם דיירי הבית (ילדים קטנים, בע"ח). 

לאיזה סגנון מטבח אתם מתחברים - חזיתות הדלתות הן שיקבעו לרוב את סגנון המטבח ואופיו. בקשו מהנגר או מחברת המטבחים להתרשם מדוגמאות של  חזיתות, חושו אותן בחומרים ובצבעים השונים (קיימות המון!). תתאימו אותן לחלל הכללי של הבית. 

בחירת משטחי עבודה - בשוק מוצעים משטחי עבודה רבים, חלקם עמידים יותר חלקם פחות. היו מועדים ליתרונות ולחסרונות של כל משטח והתאמתו לצרכים שלכם במטבח. דרשו ברכישה תעודת אחריות מקורית מהיצרן. 

להוסיף אי או לא להוסיף אי - תשובתי: לא בכל מחיר, ולא בכל מטבח. במטבחים קטנים האי עשוי להוות מכשול ומעמסה עיצובית. חשוב להתייחס לחלל המטבח ולכלל חללי האחסון הדרושים לכם. בכל מצב, יש לדאוג למעברים נוחים (לפחות 1.20 מ') בחלל המטבח, בין כל הפונקציות הקיימות. 

פרזול  עושה את ההבדל - גודל ועומק מגירות, מגירות נשלפות, טריקה שקטה, מנגנון חשמלי או מכאני. שימו לב לאפשרויות השונות והתאימו אותן לתקציב  העומד לרשותכם. 

ומה עם הקירות? - החליטו על חיפוי קיר עוד בתחילת תהליך העיצוב: אריחים, בריקים, זכוכית, טיח דקורטיבי, צבע ועוד. בכל בחירה שתעשו, דאגו בעיקר לחפות את הקיר באזור הכיריים. 

המנעו מטרנדים - כאמור, מטבח הוא השקעה גדולה ולטווח ארוך, לכן בחרו במטבח שישמש אתכם לשנים רבות ומעוצבות. שלבו את הטרנדים בריהוט          המשלים, בתאורה ובשאר האקססוריז. 

   בהצלחה ובתאבון! 

 

אתם מוזמנים להכנס ולהתרשם מגלריית התמונות באתר זה

ולבקר בדף העסקי בפייסבוק עדי ברעם - עיצוב פנים

מייל adi@adibaram.com 

טל' 054-4453452