חסכון הוא יתרון

בשעה טובה ובהמון מזל החלטתם לרכוש דירה חדשה, לשפץ או לשדרג את איכות חייכם בביתכם הקיים. החלטות חשובות וההוצאות לא מבוטלות. רכישת דירה או שיפוץ בית קיים הם ההוצאות הגדולות (אם לא הכי...) בחייכם.  בחיי!!!

אם כך, מוטב להיערך בהתאם, לגייס ולבחור את הטוב(ים) ביותר עבורכם, ולא לשכוח בדרך את התקציב העומד לרשותכם. נתונים סטטיסטיים מראים כי בכל שיפוץ קיימת חריגה של 20%-30% מהתקציב. נתון זה מדאיג ומחייב התייחסות מעמיקה ורצינית. הרי כיצד תוכלו לפעול על מנת למנוע טעויות שיובילו לחריגות בתקציב? האם תוכלו לזהות מיהם בעלי המקצוע הטובים, האמינים והמקצועיים באמת? ומה בכלל אתם מבינים בכל המושגים האלה שנשמעים לכם כמו ג'יבריש?

בשורות הבאות אספר לכם כי יש דרך להתגבר על כל השאלות, ובעצם כשאתם שוכרים מעצבת פנים, אתם חוסכים לעצמכם כסף (ולא מעט) והמון שקט נפשי. הכיצד?

  • המעצבת מתכננת בהתאם לצרכים שלכם, לאחר שלמדה על אורח חייכם. והכל מהסיפורים שלכם. כך בעצם תמנעו שטחים מבוזבזים בדירה, תוכלו להתאים את הריהוט למידות החדרים ולסגנון, והתכנון יהיה מדוקדק ומדויק רק עבורכם ולא עוד copy… paste!

  • תוכניות מדויקות שהוכנו ע"י המעצבת ימנעו שגיאות של "עשה-שבור-עשה שוב", ימנעו התלבטויות חוזרות ונשנות שלכם מול הקבלן או שאלות שאינן פתורות וצריכות לקבל מענה דחוף בשטח. הרי כל ההתלבטויות שלכם כבר נעשו על הנייר ואתם כבר יודעים איך זה יראה בשטח.  

  • איתור בעלי מקצוע נכונים ומקצועיים זהו השלב הקריטי בשיפוץ. מעצבת תדע לזהות עוד בשלב האיתור מיהו האדם נכון עבורכם, מי מקצועי ומי פחות, ואף תוכל להמליץ לכם על צוות בעלי מקצוע המלווים אותה לאורך פרויקטים קודמים. זכרו שבעל מקצוע טוב ואמין ימנע מכם בזבוז זמן מיותר (גם זמן עולה כסף...) ויעשה את עבודתו ללא ניסיונות למשוך מכם כספים נוספים.

  • בעלי המקצוע השונים יתמחרו את עבודתם בהתאם לסט התוכניות שיקבלו מהמעצבת. תוכניות טובות ומפורטות ימנעו שאלות מיותרות ואי הבנות בהמשך הדרך, כך שבעצם חתימת חוזה עם בעלי המקצוע יוחתמו גם התוכניות ולא יהיו הפתעות נוספות (או הוצאות נוספות).

  • עם תחילת העבודה בשטח, המעצבת תבקר את עבודת בעלי המקצוע, תדאג שזו מבוצעת בהתאם לתוכניות ולא נעשים שינויים כאלה או אחרים. הפיקוח על בעלי המקצוע הוא הכרחי וצורך לא מעט זמן וידע (שאותם לא תמיד יש לכם).

  • שלב בחירות החומרים והרהיטים הינו מתיש ומבלבל. לפיכך, המעצבת תעשה לכם סדר בבלאגן ותייצר עבורכם לוחות השראה שיכללו את הבחירות הסופיות (ובמידת הצורך והתקציב - גם הדמיות). הכוונה וליווי המעצבת לחנויות המתאימות לסגנון ולתקציב שלכם, תמנע מכם "ללכת לאיבוד" בכל המבחר העשיר בחנויות השונות ותחסוך לכם כסף רב! לדוגמא אריחי ריצוף יכולים לנוע ממחירי 50 ש"ח למ"ר ועד 1000 ש"ח ויותר למ"ר.

  • ומי אמר שהכל חייב להיות חדש דנדש? ריהוט קיים הוא בהחלט אופציה טובה להמשך חייכם בדירה החדשה. המעצבת תוכל לבחון את הריהוט הקיים ולהכניס אותו למערך הריהוט בתכנון הדירה, לבדוק אפשרויות למיחדוש (חידוש), צביעה או הסבתו לשימוש אחר.

  • השקעתם הרבה כסף בקירות, בריצוף ובמטבח, ולא נשאר לכם כסף לסטיילינג? מבאס! מעצבת תיקח בחשבון את הלבשת הבית עוד בתחילת התהליך, ותוכל ליישם אותו בתקציבים שאינם גבוהים (מי אמר שרק היקר יפה?!) כך שתקבלו את התוצאה שתמיד חלמתם עליה.

 

אם הגעתם לקריאת שורות אלו, וודאי הבנתם שעלות המעצבת היא שולית לעומת ההוצאה הגדולה בפרויקט שלכם, ובטח לעומת הגשמת חלומכם. היבט נוסף הוא "החסכון" בטעויות ובנזקים שעלולים להתרחש, שלעיתים כרוכים בכאבי ראש מיותרים, זמן יקר וכסף... המון כסף. 

אז בפעם הבאה כשתרכשו דירה, תשפצו או רק תשדרגו את ביתכם, זכרו את הנקודות החשובות וקבעו עם מעצבת. אחת שתהיה בראש שלכם, שתבין את הצרכים שלכם ובעיקר תדאג להגשים את חלומכם!